ФЕЙК: Польща відправить в Україну 40 тисяч військових, для цього ухвалюють закон

ФЕЙК: Польща відправить в Україну 40 тисяч військових, для цього ухвалюють закон

22 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
672

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Польща відправить в Україну від 10 до 40 тисяч військових під виглядом найманців та співробітників приватної військової компанії (ПВК). Автори дописів посилаються на слова так званого «військового експерта» та редактора видання «Арсенал Отечества» Олексія Леонкова. Леонков також наголосив, що польські військові хотіли б піти на фронт під своїм прапором, однак НАТО не дозволить цього зробити, оскільки тоді альянс стане учасником війни. Також він стверджує, що польські найманці вже воюють на боці України, а у Польщі ухвалюють закон, щоб легалізувати їхню діяльність для компенсації сім’ям загиблих.

Утім, в Україні немає іноземних найманців, закон про легалізацію діяльності польських найманців у Польщі теж не готують.

Скриншот допису

Автори дописів посилаються на так званого «військового» експерта та редактора видання «Арсенал отечества» Олексія Леонкова. У своїх публікаціях Леонков просуває різні наративи російської та білоруської пропаганди: від згадок про нібито провокації з української сторони на кордоні з Білоруссю до фейків про те, що Польща готується захопити Захід України. У пропагандистському виданні «Арсенал отечества» також публікують статті, в яких прослідковуються кремлівські наративи: наприклад, Захід нібито провалив гібридну війну з росією та готується воювати з росією до «останнього українця». 

Леонков стверджує, що в Україну прибуде від 10 до 40 тисяч польських військових під виглядом найманців та співробітників приватної військової компанії (ПВК), утім, він не згадує жодних доказів цього. 

В Україні немає іноземних найманців. Згідно з Положенням про проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства, громадян іншої держави приймають до лав ЗСУ за контрактом. Тобто іноземці, які беруть участь у воєнних діях в Україні, є військовослужбовцями ЗСУ, а не так званими найманцями. Крім того, у НАТО неодноразово наголошували на тому, що не беруть та не планують брати участь у війні в Україні. 

Леонков стверджує і про прийняття закону у Польщі, який начебто легалізує діяльність найманців в Україні для компенсації сім’ям загиблих втрат годувальника. Утім, такого законопроєкту чи закону не існує.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний