ФЕЙК: Польща введе свій окупаційний корпус в Україну, про це свідчать шеврони польських поліцейських

ФЕЙК: Польща введе свій окупаційний корпус в Україну, про це свідчать шеврони польських поліцейських

28 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
370

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому нібито зображені «шеврони окупаційного корпусу «польський контингент поліції в Україні». Про введення таких контингентів нібито свідчить закриття польських прикордонних територій. 

Утім, це шеврон польських поліцейських піротехніків, які перебували на території України з гуманітарною місією. 

Скриншот допису

На фото зображені шеврони офіцерів контингенту польської поліції, які брали участь у секретній гуманітарній місії в Україні з жовтня 2022 року по лютий 2023 року. 98 поліцейських піротехніків розміновували вибухові речовини, які залишили російські військові у районах проживання мирних жителів у Київській області. Оскільки Україна не мала потрібної кількості саперів для швидкого розміновування територій, Польща надіслала поліцейських піротехніків. Інші країни не відгукнулися на заклик України, оскільки вважали, що така місія буде розцінена росією як провокація. 

Зліва —  шеврон офіцеру контингенту польської поліції, справа — поширене фото шеврону 

Міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі створив гуманітарний контингент поліції. Після завершення місії всі офіцери контингенту поліції повернулися до Польщі. 

Польський контингент поліції не можна вважати окупаційним, оскільки піротехніки перебували на території України з гуманітарною місією. Для підтвердження думки про те, що такий контингент є окупаційним, автори дописів згадують закриття польських прикордонних територій та наводять відповідний документ, який начебто підписаний маршалком Підкарпатського воєводства Владиславом Ортилом. У ньому йдеться про тимчасову заборону перебування у районах Ярослава, Любачува та Перемишля у зв’язку з військовими навчаннями НАТО. Утім, Центр державної безпеки Польщі повідомив про те, що документ є фейковим. 

Як доказ намірів Польщі захопити західні території України автори також посилаються на заяву начальника Львівської ОВА Максима Козицького про те, що міжнародні партнери можуть забезпечити безпеку для цивільного авіасполучення в Україні. 7 червня 2023 року Козицький заявив, що у рамках програми Європейського Союзу «Механізм «Сполучення Європи» існує можливість відновлення роботи міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького. Проте обговорення можливості відкрити частину авіапростору в Україні ніяк не порушує суверенітет та територіальну цілісність України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний