Beta

ФЕЙК: Польський лікар помер після вакцинації від COVID-19

30 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
25

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У Facebook поширюють інформацію, ніби польський лікар Вітольд Рогевич помер за 20 днів після другої дози вакцини від коронавірусу. 

Це – неправда. Цей фейк уже спростовували незалежні фактчекери з Demagog та Fakenews.pl

У документі з відеоролика, де Рогевичу роблять щеплення, написано, що першу дозу препарату лікар отримав 4 січня, другу — 26 січня. Помер Вітольд Рогевич 15 лютого. Однак донька лікаря Малгожата Рогевич розповіла польським ЗМІ, що смерть батька не була пов’язана із вакцинацією і в нього давно були проблеми з серцем.

Кадр із відео, де Вітольду Рогевичу роблять щеплення

«У нього довго були проблеми з серцем. Приблизно 15 років тому в нього був серцевий напада. Були й інші хвороби: діабет, високий тиск. Певний час він почував себе гірше. У нього було порушення серцевого ритму (фібриляція передсердь). У понеділок у нього, ймовірно, був другий серцевий приступ. У нього також був набряк легенів та серцева недостатність. У свідоцтві про смерть вказана раптова зупинка серця», — сказала Малгожата Рожевич у коментарі для видання na:Temat.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний