ФЕЙК: Поранена дитина на фото не з Маріуполя — постраждалих вивозять лише в рф чи «днр»

ФЕЙК: Поранена дитина на фото не з Маріуполя — постраждалих вивозять лише в рф чи «днр»

28 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
420

Перевірка фактів у рамках партнерства із Facebook

У соцмережах поширюють фото пораненої дівчинки з Маріуполя, яку евакуювали в лікарню Запоріжжя. Користувачі пишуть, нібито насправді постраждалих мирних жителів із Маріуполя вивозять у лікарні рф та «днр». Відтак дитина на фото — нібито не з Маріуполя. 

Це неправда: дитина на фото — 13-річна Мілена з Маріуполя, ще десятки тисяч людей вирвалися з блокадного міста в інші українські міста. На територію рф маріупольців не евакуюють, а примусово вивозять російські військові. 

Допис у Facebook

Допис у Facebook 

Фото пораненої дівчинки з Маріуполя зробив фотограф Вільям Кео, його репортаж опублікувало французьке видання «Liberation». 13-річну дівчинку звуть Мілена, її евакуювали з Маріуполя в дитячу обласну лікарню у Запоріжжі. Куля застрягла в щелепі дівчинки. Стався крововилив, однак дівчинка вижила. 

Станом на 25 березня майже 65 тисяч людей вирвалися коридором із блокадного Маріуполя. Про це повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко. Раніше в Маріупольській міській раді повідомляли, що лише за кілька днів на власному транспорті в бік Бердянська, а потім на Запоріжжя виїхало приблизно 30 тисяч людей. Українська влада організовує евакуаційні рейси з Маріуполя в Запоріжжя, автобуси відправляються із Бердянська. Російські військові періодично обстрілюють гуманітарні коридори та зривають евакуаційні рейси. 

У Маріупольскій міській раді повідомляли, що російські війська силоміць вивозять жителів Маріуполя до Росії. Лише за тиждень кілька тисяч маріупольців вивезли на територію росії.

Російські військові незаконно вивозили людей із Лівобережного району та сховища у будівлі спорт-клубу, де від постійних бомбардувань ховалося понад тисячі людей — переважно жінки та діти. Маріупольців вивозили до фільтраційних таборів, там у них перевіряли телефони та документи. Частину після цього перевозили вглиб Росії, доля інших лишається невідомою.

Водночас Павло Кириленко розповідав, що у фільтраційних таборах поблизу Маріуполя в людей забирають паспорти України та всі інші документи, натомість видаються певні довідки. Людей вивозять автобусами на непідконтрольну Україні територію, а далі — у рф. За даними Кириленка, так вивезли більше тисячі людей. 

27 березня стало відомо, що в окупований Донецьк вивезли дітей з Маріуполя без батьків. Жителі Донецька також повідомили, що у двох школах №25 та №31 Ленінського району, а також у гімназії №70 у Київському районі перебувають біженці, яких російські військові вивезли зі зруйнованого Маріуполя. Наприклад, у школі №31 зараз перебувають близько 250 маріупольчан.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний