ФЕЙК: Посли ЄС оголосили початок процедури з відміни безвізу | VoxUkraine
Beta

ФЕЙК: Посли ЄС оголосили початок процедури з відміни безвізу

21 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що після голосування за призначення членів конкурсної комісії з обрання керівника САП Верховною Радою посли ЄС оголосили про початок процедури, яка скасує безвіз для українців.

Проте, це фейк. І хоча новообрані члени конкурсної комісії з обрання керівника САП не мають досвіду в антикорупційній сфері, офіційної заяви ЄС не було. 

Голова представництва ЄС, Група Послів G7, кілька депутатів Європарламенту попереджали, що антикорупційні установи, у тому числі й САП, повинні бути незалежними, а їх члени доброчесними. Інакша ситуація може стати загрозою для безвізу та фінансової допомоги. 

Матті Маасікас, голова представництва ЄС в Україні, 3 вересня у Твіттері написав, що боротьба з корупцією, при наявності сильних та незалежних інститутів, – це центральна складова співпраці ЄС та України у різних сферах: від безвізу до макрофінансової допомоги.

Група Послів G7 з підтримки реформ в Україні 16 вересня у Твіттері написала, що «Україна повинна продемонструвати політичну волю для захисту незалежності НБУ та доброчесності таких установ, як НАБУ, САПО і ВАКС, щоб не дати корупції підірвати реформи, досягнуті на сьогодні».

17 вересня, якраз перед голосуванням за постанову про склад комісії для вибору голови САП, Міхаель Галер, депутат Європарламенту, у своєму Твіттері висловив занепокоєння через недосвідченість кандидатів, які можуть увійти до комісії з відбору голови САП. Підтримка недосвідчених кандидатів, на його думку, є ризиком для фінансової підтримки України з боку МВФ та ЄС.

Інша депутатка Європарламенту, Віола фон Крамон-Таубадель, також в Твіттері заявила, що призначення недосвідчених та недоброчесних кандидатів «не пройде». Такими діями, на її думку, уряд ставить під загрозу безвіз з ЄС, а також фінансову допомогу. 

Однак, повідомлення в Твіттері – це не офіційні заяви. ЄС не обіцяв покарати Україну за таке призначення, і більше того, не починав процедуру скасування безвізу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний