ФЕЙК: Посольства країн Євросоюзу отримали вказівку евакуюватися з Києва

ФЕЙК: Посольства країн Євросоюзу отримали вказівку евакуюватися з Києва

18 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
491

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

10 жовтня 2022 року російські ЗМІ на тлі ракетних ударів рф по Україні поширили інформацію, ніби посольства ЄС починають евакуацію з Києва до Польщі.

Це — фейк. Посольства не отримували такі вказівки та не евакуювалися з міста. Усі вони працюють на своїх місцях.

Скриншот публікації

Ми не знайшли заяв жодного посольства про евакуацію з Києва. Наведемо декілька прикладів офіційних представництв, які продовжують свою роботу. 10 жовтня 2022 року у посольстві Франції в Україні наголосили, що продовжують свою роботу, аби підтримати Україну. Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі також заявив, що Чехія не планує відкликати своїх дипломатів та закривати посольство в Києві. Під час російських обстрілів разом із киянами перебувала в укритті і посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен. 

Крім того, 10 жовтня 2022 року російська ракета влучила за 850 метрів від офіційного представництва Румунії. Посол Румунії зазначив, що персонал посольства у безпеці. Тож інформація про евакуацію посольств — це черговий фейк російських ЗМІ, адже офіційні представництва продовжують свою роботу в Україні. 

Не збираються евакуюватися й посли країн, які не є членами ЄС. Підтримку Україні висловила посол США в Україні Бріджит Брінк, яка запевнила, що команда перебуває у безпеці. 10 жовтня 2022 року Бріджит Брінк зустрілася з Володимиром Зеленським та засудила російські обстріли. Посол Великої Британії в Україні наголосила на тому, що представництво також продовжує свою роботу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний