ФЕЙК: Посольство Данії надає власним громадянам поради, як поводитися при зустрічі з ТЦК — відео

ФЕЙК: Посольство Данії надає власним громадянам поради, як поводитися при зустрічі з ТЦК — відео

5 Грудня 2024
FacebookTwitterTelegram
128

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, у якому громадянин Данії буцімто отримав у посольстві своєї країни буклет про те, як поводитися під час зустрічі з ТЦК в Україні, а також про можливе застосування фізичної сили з боку поліції та ТЦК.

Утім, це — фейк. У Посольстві Королівства Данії заявили, що дипустанова не надає подібних рекомендацій власним громадянам.

Скриншот публікації

Зворотний пошук фото у гуглі показав, що першоджерелом відео імовірно є анонімний акаунт у тіктоці @keller_p. Автор профілю переважно публікує відео розважального характеру, у тому числі глузливі ролики з Володимиром Зеленським.

На офіційному сайті Посольства Королівства Данії в України у розділі «Подорожі та перебування» інформують про дію воєнного стану по всій території України та тимчасове припинення авіасполучення. Детальніше про правила перебування в Україні пропонують дізнатися на сайті Visit Ukraine — інформаційному порталі для туристів в Україні. Зокрема, туристам рекомендують дотримуватися правил комендантської години, слідкувати за сигналами повітряної тривоги, мати при собі документи та уникати місць скупчення людей. Жодної згадки про ТЦК та поліцію немає ані на сайті Посольства, ані на Visit Ukraine.

Додатково ми звернулись за коментарем до Посольства Королівства Данії в Україні. У відповіді представниця дипломатичної установи пояснила, що Посольство не надавало подібних «рекомендацій» та не брало участі у створенні цього відео. Крім того, фейковий текст неякісно написаний данською мовою та не відповідає офіційному стилю комунікації органів влади Данії.

Скриншот відповіді Посольства Королівства Данії в Україні

Раніше ми спростували фейк, нібито Посольство Великої Британії надає своїм громадянам листівки, у яких радить уникати ТЦК в Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний