ФЕЙК: Постанова КМУ про відрядження 1796 лікарів із західних областей в зону бойових дій

ФЕЙК: Постанова КМУ про відрядження 1796 лікарів із західних областей в зону бойових дій

28 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
705

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито фото постанови Кабінету Міністрів України від 7 грудня про відрядження 1796 лікарів із західних областей в зону бойових дій. У дописах стверджують, що постанову опублікували на сайті КМУ, а через кілька хвилин видалили.

Однак це — фейк. КМУ не приймав таку постанову, а фото документа створили в графічному редакторі.

Скриншот допису

По-перше, у документі, який опублікували в соцмережах, є низка помилок. Наприклад, у переліку областей зазначена Ужгородська, тоді як область називається Закарпатська, а адміністративний центр у ній — Ужгород. У тексті документа вказано, що перелік лікарів міститься у Додатку 1, але сам Додаток не прикріплений до файлу з Постановою. Натомість під документом є файл «Зміни, що додаються», але ця постанова не вносить змін до інших документів. 

Скриншот фейкової постанови

По-друге, на постанові вказаний номер — 1363. Насправді під цим номером 6 грудня КМУ опублікував постанову про внесення змін до іншого документу, що стосується припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний