ФЕЙК: Потужний розлив хімікатів у річку Дніпро | VoxUkraine

ФЕЙК: Потужний розлив хімікатів у річку Дніпро

16 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
668

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

У мережі поширюють інформацію, що вночі 14 квітня у річку Дніпро відбувся потужний вилив хімікатів. Стверджують, що очисні станції не справляються, тому декілька днів мешканці України будуть без води. Для того, щоб дізнатися перелік населених пунктів,  де не буде води, радять перейти за посиланням. 

Дописи, які поширюють у мережі

 

Утім, це – фейк. Жодні достовірні джерела про таку подію не повідомляли

А зображення, яке використовують для ілюстрації начебто розливу хімікатів у річку Дніпро – це насправді сміття, яке плаває у річці Дрина поблизу м. Вишеград, Боснія і Герцеговина. Це можна знайти, пошукавши частину зображення у Google або Microsoft Bing.

Результати пошуку через Microsoft Bing

 

Сміття, яке плаває у річці Дрина поблизу м. Вишеград, Боснія і Герцеговина

 

Варто зазначити, що мета подібних публікацій не донесення інформації, а збільшення підписників Телеграм-каналів обманним шляхом. Із цією метою, щоб дізнатися більше інформації на тему новини, закликають перейти за посиланням – у шапці профілю, якщо це в Instagram, та посиланням у дописі, якщо це Facebook.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний