ФЕЙК: Повітряні сили росії збили український літак із західною зброєю над Одесою

ФЕЙК: Повітряні сили росії збили український літак із західною зброєю над Одесою

27 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
927

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито 16 квітня повітряні сили росії збили над Одесою український військово-транспортний літак із великою партією озброєння від західних партнерів.

Утім, це — фейк. Цю інформацію спростували в Міністерстві оборони України. Не підтвердили збиття літака і в Пентагоні. Представник Пентагону зазначив, що немає жодних повідомлень, що вказували б на збиття літака зі зброєю.

Вантажі від західних партнерів не перевозять літаками над територією України. Озброєння від західних партнерів для України транспортують через Польщу та Румунію. Через Польщу військову допомогу для України постачають із 30 країн літаками, а в Україну допомогу перевозять вантажівками. У перші дні війни голова Львівської ОВА Максим Козицький звернувся до власників вантажівок з проханням долучитися до перевезення гуманітарної допомоги з Польщі.

20 квітня Пентагон попереджав, що росія може атакувати маршрути, які використовують для постачання озброєння в Україну. Це мости, дороги й залізничні рейки. Пентагон також заявляв, що  озброєння перевантажують з літаків у наземні види транспорту, щоб доставити в Україну.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний