ФЕЙК: Працівник ТЦК назвав дружину військового «кацапською жінкою»

ФЕЙК: Працівник ТЦК назвав дружину військового «кацапською жінкою»

8 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
319

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соцмережах поширюють новину, начебто працівник ТЦК образив дружину військовополоненого та сказав «Ти кацапська дружина, а я господар у своїй країні». За словами користувачів, це нібито сталося під час зустрічі родичів полонених з міською адміністрацією в місті Лозова на Харківщині.

Проте це — вигадана цитата. Її першоджерело — російський телеграм-канал. 

Скриншот допису

За допомогою зворотного пошуку зображень ми знайшли фото, використані в пості, — їх справді зробили у Лозовій під час зібрання родичів полонених та зниклих безвісти. На зустрічі були присутні представники ТЦК, утім у відео, записаному ТРК «Лозова», вони не роблять жодних заяв. В інших українських медіа теж немає згадок, що військові ображали родичів військовополонених.

Вперше цитату «Ти кацапська дружина, а я господар у своїй країні» запостили в російському телеграм-каналі «УКРОПСКИЙ ФРЕШ». VoxCheck неодноразово спростовував фейки, поширені в цьому каналі. Найімовірніше, цитата є повністю вигаданою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний