ФЕЙК: «Правильне» дихання попереджає коронавірус | VoxUkraine

ФЕЙК: «Правильне» дихання попереджає коронавірус

23 Квітня 2020
FacebookTwitterTelegram
919

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито комплекс вправ для «правильного дихання» є профілактикою коронавіруса. 

Логіка поради полягає у тому, що вірус не «приживається» в організмі з сильним імунітетом, а імунітет нібито залежить саме від правильного дихання. 

Попри те, що деякі дослідження показують, що різні техніки дихання в комплексі з іншими вправами дійсно можуть покращити імунітет, та вони показують тільки зменшення симптомів респіраторних захворювань, а не їх зникнення. 

Доведеної ефективності конкретних вправ не існує. 

До того ж, вірус SARS-CoV-2 може вражати людину навіть з сильним імунітетом. Різниця полягатиме у складності перенесення викликаної ним хвороби Covid-19.

Тобто хоча сильний імунітет і підвищує стійкість до вірусів в цілому, він не гарантує стійкість проти нового коронавірусу.

Єдиною дієвою профілактикою Covid-19 Всесвітня організація охорони здоров’я називає миття рук протягом 40-60 секунд, але щонайменше протягом 20 секунд; не торкатися руками обличчя; регулярно провітрювати приміщення; дезінфікувати поверхні; дотримуватися соціальної дистанції – у 1,5 метри з людьми. Такі поради для профілактики коронавірусного захворювання Covid-19 надає і український МОЗ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний