ФЕЙК: Прем’єр-міністр Баварії Маркус Седер вакцинувався від COVID-19 7 разів | VoxUkraine

ФЕЙК: Прем’єр-міністр Баварії Маркус Седер вакцинувався від COVID-19 7 разів

31 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
937

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що прем’єр-міністр Баварії Маркус Седер нібито вакцинувався від COVID-19 7 разів. Як доказ наводять сім фото, на яких  Маркус Седер отримує щеплення. 

Скриншот допису

 

Однак, це — фейк.

На жодній з семи фотографій прем’єр-міністр Баварії не отримує вакцину від COVID-19. Раніше це спростовували незалежні фактчекери з AFP fact checking та CORRECTIV.ORG.  

На першому фото (верхній рядок зліва) Маркус Седер отримує вакцину від наслідків укусів кліщів в травні 2020 року. 28 травня Маркус Седер повідомив про цю вакцинацію у Twitter. Перша вакцина від COVID-19 в ЄС була схвалена тільки в грудні 2020 року. 

Вакцинація Маркуса Седера від наслідків укусів кліщів, травень 2020

 

На другому фото (верхній ряд справа) зображено вакцинацію прем’єр-міністра Баварії від сезонного грипу в грудні 2019 року. Це фото Маркус Седер опублікував 16 грудня 2020 року на сторінці у Facebook. У дописі він зазначає, що грип часто недооцінюється і може мати серйозні наслідки. Вакцинація, з іншого боку, забезпечує хороший базовий захист щороку.

Вакцинація Маркуса Седера від сезонного грипу, грудень 2019

 

Третє фото (другий ряд зліва) свідчить про вакцинацію Маркуса Седера від грипу в жовтні 2020 року. Фото цієї події також можна знайти в репортажі на сайті німецького видання Nordbayern.

Вакцинація Маркуса Седера від грипу, жовтень 2020

 

На четвертому фото Маркус Седер отримує щеплення від свинячого грипу в жовтні 2019 року. Зворотній пошук в Google за жовтень 2009 року відобразив кілька повідомлень про щеплення Маркуса Седера від свинячого грипу: таку інформацію опублікували видання Rosenheim24 та Mainpost

Вакцинація Маркуса Седера від свинячого грипу, жовтень 2019

 

На інших фото зображено щеплення прем’єр-міністра Баварії від грипу в 2010, 2018 і 2016 роках. На фото у третьому ряду зліва зображено Маркуса Седера на зустрічі, де він пропагував вакцинацію проти грипу разом з міністром охорони здоров’я Баварії Мелані Гумл. Це фото також наявне у репортажі München TV  від 21 листопада 2018 року та на сторінці Маркуса Седери у Facebook.

Вакцинація Маркуса Седера від грипу, листопад 2018

 

 На фото у третьому ряду справа зображено вакцинування Маркуса Седера від грипу в 2010 році. Це фото також є у статті німецького видання Abendzeitung München. 

Вакцинація Маркуса Седера від грипу, листопад 2010

 

Останнє фото у четвертому ряду зліва – це скриншот з відео 9 листопада 2016 року з YouTube-каналу телекомпанії Munich TV. На відео зображено процес щеплення Маркуса Седера від грипу з асистентуванням Мелані Гумл.  

Вакцинація Маркуса Седера від грипу, листопад 2016

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний