ФЕЙК: Президент Мадагаскару відмовився від $20 млн хабаря від ВООЗ, щоб отруїти ліки від Сovid-19 | VoxUkraine

ФЕЙК: Президент Мадагаскару відмовився від $20 млн хабаря від ВООЗ, щоб отруїти ліки від Сovid-19

22 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
1539

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

15 травня у світі почав циркулювати фейк про те, що ВООЗ запропонували президенту Мадагаскару хабар у розмірі $20 млн за те, щоб додати отруту до місцевих експериментальних ліків від коронавірусу. Тоді ж 15 травня цей фейк потрапив і до українського сегменту соціальних мереж.

Утім, африканські незалежні фактчекери з Africa Check уже спростували цю новину.

Фейк пішов від видання газети «Tanzania Perspective» від 14 травня, у якій і був кричущий заголовок про хабар від ВООЗ.

Натомість сталась помилка (або ж навмисне перекручування) у трактуванні оригінального інтерв’ю президента Мадагаскару Анрі Радзуеліна (Andry Rajoelina) для France 24.

Насправді у своїх інтерв’ю президент Мадагаскару ніколи не казав, що ВООЗ пропонували йому хабар. В інтерв’ю для France 24 Радзуеліна розповідав лише про місцеві ліки Covid-Organics: мовляв, ліки показують ефективність попри відсутність достатніх клінічних випробувань. Президент Мадагаскару звертав увагу на те, що Covid-Organics начебто ігнорують, бо їх розробила бідна африканська країна. 

ВООЗ у відповідь на це лише закликала бути обачливим у використанні недостатньо перевірених засобів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний