ФЕЙК: Президент Словенії звільнив міністра здоров’я, бо не зміг записатись до лікаря | VoxUkraine

ФЕЙК: Президент Словенії звільнив міністра здоров’я, бо не зміг записатись до лікаря

10 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
380

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що президент Словенії звільнив міністра охорони здоров’я, бо не зміг записатись до кардіолога у зручний для себе час.

Проте, це фейк.

По-перше, такого випадку не було. Про це не повідомляли ні словенські ЗМІ, ні урядові сайти, ні авторитетні міжнародні медіа.

По-друге, президент Словенії не має повноважень звільнити міністра охорони здоров’я. 

У фейку вказують вік президента Словенії, 2 листопада йому виповнилось 57. Тобто інформація мала б стосуватися подій 2019-2020 років.

Фейк не з позитивного боку показує діджиталізацію у медичній сфері. І ймовірно, його використовують для протидії медреформі в Україні, оскільки онлайн запис до лікаря чи запис по телефону – частина цієї реформи. 

Однак автори допустили логічну помилку. Спочатку в матеріалі вони кажуть, що люди обурені тим, що їм доводиться їхати в лікарню і стояти в черзі, бо не працює запис через Інтернет.

А у другій частині пишуть про президента, який не зміг записатись телефоном на зручний йому час (тобто не йдеться про те, що не працює система запису через Інтернет). Проте, ні онлайн запис, ні телефоном, ні вживу, не гарантує, що місця до лікаря будуть у будь-який час. На прийом у зручний для когось час вже могла записатись інша людина.

Тож, заяви про те, що президент звільнив міністра охорони здоров’я, бо не зміг записатись до лікаря на зручний для себе час, звучать не логічно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний