ФЕЙК: Президент України наказав виключити УРСР з ООН та включити в неї Україну | VoxUkraine

ФЕЙК: Президент України наказав виключити УРСР з ООН та включити в неї Україну

22 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
1763

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що Президент України в своєму указі виключає УРСР з складу держав-учасниць ООН та доручає включити республіку Україну до складу організації.

Скриншот документа, який поширюють у Facebook

 

Однак, ця інформація не є правдивою, далі пояснюємо чому.

Документ не є указом Президента України. Знайти останні укази Президента Володимира Зеленського можна на офіційному вебсайті Офіса Президента.

УРСР припинила своє існування в 1991 року з розпадом СРСР. Українська держава носить назву «Україна» з 24 серпня 1991 року – дати проголошення незалежності України.

Документ із зображення, яке поширюють, підписаний Анатолієм Балахніним – самопроголошеним президентом так званої «республіки Україна», який не визнає легітимність органів влади української держави. Його укази не мають жодної юридичної сили. 21 грудня 2020 року на «всеукраїнському національному конгресі» Балахнін та його прихильники утворили так звані «конституційні» органи України. Того ж дня був обраний «перший Президент України» Балахнін. 

У грудні 2020 року СБУ провела санкціоновані обшуки як у прихильників «республіки Україна», так і самого Балахніна. Наразі СБУ офіційно не оголошувала про підозру чи затримання Балахніна.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний