ФЕЙК: Президент Володимир Зеленський наказав почати освітній процес із 1 вересня в офлайн-форматі

ФЕЙК: Президент Володимир Зеленський наказав почати освітній процес із 1 вересня в офлайн-форматі

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
539

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію, нібито Зеленський наказав розпочати навчання у всіх українських школах та закладах вищої освіти з 1 вересня в офлайн-форматі. 

Утім, це – фейк. Наказу про початок офлайн-навчання з 1 вересня немає. Президент не має повноважень приймати таке рішення.

Скриншот новини

Президент України не відповідає за освітню політику. Відповідно до Конституції України, Закону України «Про Кабінет Міністрів України»Закону України «Про освіту» державну політику у сфері освіти визначає Верховна Рада України, а реалізують Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки (тобто Міністерство освіти і науки України), інші центральні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Також, згідно з Законом України «Про освіту», заклад освіти наділений правом автономії самоврядування.

24 червня 2022 року Кабінет Міністрів України постановив, що організацію початку навчального року забезпечать обласні та Київська міська військові адміністрації разом із засновниками закладів освіти відповідно до безпекової ситуації в кожному регіоні. 

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет також зазначив, що думка батьків учнів також буде враховуватися. Батьки можуть обрати дистанційну форму навчання або індивідуальний графік, якщо відмовляються від очного навчання. Заклади освіти можуть організовувати окремі класи з дистанційною формою навчання.

Наприклад, у Києві майже 70% батьків підтримали офлайн-навчання, а у Вінниці — лише 17%. 83% батьків в Вінниці обрали дистанційний формат навчання для своїх дітей. Для тих учнів, які хочуть навчатись офлайн, будуть сформовані окремі класи у школах з укриттями. Станом на 25 серпня 51% закладів освіти готові до навчання в очній формі.

Вищі навчальні заклади самостійно ухвалюють рішення щодо формату навчального процесу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний