ФЕЙК: Припинення електропостачання в 10 областях через аварію 13 квітня 2021 року | VoxUkraine

ФЕЙК: Припинення електропостачання в 10 областях через аварію 13 квітня 2021 року

15 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
830

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито на одній з головних АЕС України сталася масштабна аварія. Внаслідок аварії 13 квітня 2021 року начебто більше десяти областей залишаться без енергопостачання на 36 годин. 

Скриншот допису

 

Утім, про припинення електропостачання в більш ніж 10 областях на 36 годин 13 квітня 2021 року внаслідок аварії на АЕС немає жодного офіційного повідомлення.

Зворотній пошук в Microsoft Bing показує, що на одному з фото допису – пожежа через пошкодження трансформатора на Рівненській АЕС 29 квітня 2019 року. Про припинення електропостачання внаслідок пожежі не повідомляли. 

Результат зворотного пошуку в Microsoft Bing

 

Зворотній пошук в Microsoft Bing показує, що на іншому з фото допису – пожежа на трансформаторній підстанції у Мінську 31 липня 2017 року. 

Результат зворотного пошуку в Microsoft Bing

 

Щодо аварії на одній з АЕС України можуть мати на увазі Запорізьку АЕС. 6 квітня 2021 року на Запорізькій АЕС відбулося аварійне розвантаження енергоблока. Воно пройшло в проєктному режимі без порушень. Кінцевий стан енергоблока стабільний та безпечний. Порушення меж або умов безпечної експлуатації не було. Повідомлень про припинення електропостачання внаслідок цієї аварії ми не знайшли.

Варто зазначити, що мета подібних публікацій не донесення інформації, а збільшення підписників Телеграм-каналів обманним шляхом. Із цією метою, щоб дізнатися більше інформації на тему новини, закликають перейти за посиланням – у шапці профілю, якщо це в Instagram, та посиланням у дописі, якщо це Facebook.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний