ФЕЙК: Про COVID-19 було відомо щонайменше з 1821 року

ФЕЙК: Про COVID-19 було відомо щонайменше з 1821 року

11 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
296

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео про те, що нібито про COVID-19 було відомой щонайменше з 1821 року. Для доведення цього показують відео, де результати пошуку у Books Ngram Viewer показують згадку слова “Covid” у літературі ХІХ ст.

Однак це лише хибна інтерпретація жарту. 

Першоджерело відео — акаунт у TikTok @lmk.jetzy, який поширює сатиричні відео про те, що добре відомі нам речі, наприклад: бренди Apple або Gucci — згадують у літературі минулих століть. Примітно, що відео зі словом “Covid” зібрало вже понад 31 млн переглядів, хоча решта відео переважно не набирають і 1 млн переглядів. Ймовірно, користувачі хибно інтерпретували відео і почали масово поширювати його як справжній доказ того, що про COVID-19 було відомо ще у ХІХ ст. 

У Books Ngram Viewer справді є згадка слово “Covid” у 1821 році. Однак у книжці мова йде не про коронавірус, а про китайську одиницю вимірювання, яка також називається
“Covid”. 

Згадки у слова “Covid” у книжці “The Universal Cambist and Commercial Instructor” про ваги і міри 1821 року видання

Раніше ми вже спростовували схожі фейки про те, що про коронавірус нібито було відомо ще у 1970-их роках чи у 2003 році.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний