ФЕЙК: Про коронавірус знали ще у 2003 році, але без паніки, штрафів та карантину | VoxUkraine

ФЕЙК: Про коронавірус знали ще у 2003 році, але без паніки, штрафів та карантину

26 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
2303

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У березні у мережі почали поширювати фото з газети «Североуральске вести» та посилання на статтю з газети «Здоровый образ жизни» за 2003 рік, у якому вже нібито йде мова про коронавірус.

Такі дописи вводять в оману, що вірус вже давно відомий, а «паніка, штрафи і карантин» – зайві.

Насправді ж у статті йде мова про інший штам коронавірусу – SARS. Він справді циркулював у 2003 році. Зараз же у світі пандемія Covid-19 – це нове захворювання, яке викликається вірусом SARS-COV-2, який не ідентичний вірусу SARS.

Довідково. Коронавіруси – це ціла група вірусів. Їх об’єднує зовнішній вигляд – вони схожі на корону – та мають схожий хімічний склад. Коронавірусів у світі виявили майже пів сотні — 7 з них людські.

Через швидкість поширення нового коронавірусу та відсутність ефективних засобів його лікування та профілактики, карантинні обмеження запроваджують, щоб зменшити навантаження на медичну систему, яка може не впоратись із різким збільшенням хворих під час пандемії. Якщо лікарні будуть перевантажені, не всі зможуть отримати необхідну медичну допомогу, внаслідок чого, кількість жертв буде зростати.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний