ФЕЙК: Профілактика та лікування кашлю і COVID-19 інгаляціями горілки або самогону | VoxUkraine

ФЕЙК: Профілактика та лікування кашлю і COVID-19 інгаляціями горілки або самогону

27 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
2095

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, де чоловік розповідає нібито про метод лікування та профілактики кашлю та COVID-19 за допомогою інгаляцій парами горілки або самогону із саморобного апарату з пластикової пляшки. Майже за місяць з дати публікації відео зібрало близько 2 мільйони переглядів та понад 62 тисячі репостів. 

Скриншот допису, який поширюють у Facebook 

 

Однак, інформація у відео – небезпечна та не має наукового підґрунтя

Зверніть увагу! Герой відео використовує фразу “це дуже доведено усіма моїми знайомими та друзями”. Ця фраза жодним чином не свідчить про ефективність чи безпечність цього методу. Друзі та знайомі невідомого персонажа із соціальних мереж не є репрезентативною вибіркою для доведення дієвості медичного засобу або методу лікування. Самолікування є небезпечним для здоров’я. Будь-які методи лікування мають бути узгоджені з лікарем. 

ВООЗ застерігає, що профілактика та лікування коронавірусу етанолом чи метанолом – небезпечне. Так само вживання алкоголю не допомагає у лікуванні чи профілактиці коронавірусу, а також серйозно шкодить здоров’ю.

Ані українське МОЗ, ані американські чи європейський Центри по контролю за захворюваністю не включають алкоголь чи спирт до методів лікування і профілактики COVID-19.

Єдина ефективна профілактика коронавірусу – це дотримання дистанції та уникнення скупчення людей, миття рук, носіння масок у людних місцях та здоровий спосіб життя (який, зокрема, виключає вживання алкоголю).  

До речі, раніше ми вже спростовували фейк із подібним методом “лікування” COVID-19: тоді італійський лікар радив лікувати коронавірус парами горілки, що теж є небезпечним методом з недоведеною ефективністю.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний