ФЕЙК: Провінція Альберта зняла всі обмеження стосовно COVID-19, тому що SARS-CoV-2 не виділений

ФЕЙК: Провінція Альберта зняла всі обмеження стосовно COVID-19, тому що SARS-CoV-2 не виділений

29 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
351

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що:

  • житель Альберти Патрік Кінг оскаржив у суді штраф в 1200 канадських доларів за участь в протесті проти антиковідних заходів та нібито переміг;
  • Патрік Кінг зажадав від Агентства суспільної охорони здоров’я Канади докази щодо фактичного існування SARS-CoV-2, а агентство , не змогло надати суду докази того, що вірус виділили у лабораторних умовах;
  • начебто через те, що Агентство суспільної охорони здоров’я Канади не надало суду докази існування вірусу SARS-CoV-2, канадська провінція Альберта нібито зняла всі обмеження стосовно COVID-19;
  • Патрік Кінг зявив, що обмеження у контексті COVID-19 введені для збанкрутування Канади. 

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так. Раніше цей фейк спростовували незалежні фактчекери з Reuters, AFP Canada та AP Fact Check.

Жителя канадської провінції Альберта Патріка Кінга (Patrick King) оштрафували у грудні 2020 року за порушення заходів безпеки стосовно COVID-19, зокрема за участь у зібранні великої групи під час протесту проти масок та обмежень під час пандемії. 

Патрік Кінг намагався оскаржити у суді чинність правил громадської охорони здоров’я Альберти, вимагаючи у головної посадовиці провінції з охорони здоров’я Діни Хіншоу (Deena Hinshaw) представити документи, які підтверджують виділення вірусу SARS-CoV-2 безпосередньо зі зразка, взятого у хворого пацієнта.

За запитом Патріка Кінга 14 липня 2021 року мировий суддя оформив виклик в суд для надання свідчень Діною Хіншоу. Відповідно до виклику, Хіншоу повинна була надати офіційні документи, які б підтверджували ізоляцію вірусу SARS-CoV-2 зі зразків, забраних у хворої людини. Утім, мировий суддя не мав повноважень оформлювати такий виклик до суду. Саме тому виклик до суду відмінили. 

Саме ця відмова стала причиною хибного трактування рішень суду та поштовхом до поширення фейку, що нібито суд визнав, що SARS-CoV-2 не виділили. 

Патрік Кінг перекрутив інформацію та заявив, що йому не надали докази існування вірусу SARS-CoV-2, коли ж насправді йшлося про відсутність запитаних у Діни Хіншоу. У цьому контексті Кінг заявляв, що обмеження у контексті COVID-19 введенні аби збанкрутувати Канаду під виглядом удаваної пандемії.

У дописі від 5 серпня 2021 року стверджують, що Патрік Кінг оскаржив у суді штраф та переміг. Однак вже пізніше, у інтерв’ю від 6 серпня 2021 року Патрік наголосив, що все ж не виграв судову справу. За офіційною заявою Бретта Бойдена, Патріка Кінга визнали винним у скоєнні правопорушення та засудили до виплати штрафу. 

А вірус SARS-CoV-2 був ідентифікований китайською владою 7 січня 2020 року, після чого було проведено секвенування його генетичного матеріалу. Канадські вчені виділили вірус 12 березня 2020 року. Стверджувати, що обмеження у контексті COVID-19 введені для збанкрутування Канади – безпідставно. 

Бретт Бойден наголосила, що зв’язку між рішенням щодо повістки у суд та скасування заходів у сфері охорони здоров’я немає. Провінція Альберта послабила обмеження у контексті COVID-19, адже вона вступила в заключну фазу свого плану «Відкрито для літа» (Open for Summer Plan) після того, як щонайменше 70% жителів старше 12 років отримали принаймні одну дозу вакцини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний