ФЕЙК: Проїзд у громадському транспорті Києва сильно подорожчає після карантину | VoxUkraine

ФЕЙК: Проїзд у громадському транспорті Києва сильно подорожчає після карантину

29 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
3026

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що після карантину вартість проїзду в громадському транспорті Києва може суттєво зрости після карантину. Автори дописів посилаються на матеріал видання «Сьогодні». Однак, це неправдива інформація.

  1. В оригінальному матеріалі йдеться про зростання ціни у випадку здійснення перевезень згідно з чинними протиепідемічними правилами. Проте, після завершення карантину правила можуть бути пом’якшені або переглянуті, тому стверджувати про зростання цін після завершення карантину – маніпулятивно.
  2. У одній з частин матеріалу «Сьогодні» йдеться про зростання вартості проїзду до 28-32 грн, а у іншій згадуються можливі ціни про 10, 15 або 20 грн. Але в поширених дописах йдеться лише про 28-32 грн, тому це – маніпуляція.
  3. Під час брифінгу Віталій Кличко зазначив, що жодних попереджень про підвищення тарифів від приватних перевізників влада не отримувала. За законом перевізники повинні повідомити про підвищення вартості мінімум за 7 днів і надати документи, що підтверджують доцільність таких дій.
  4. Також, за словами мера, у комунальному громадському транспорті Києва підвищувати вартість проїзду не будуть. А якщо приватні перевізники почнуть підвищувати тарифи, то влада Києва звернеться до антимонопольного комітету, щоб не допустити цього.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний