ФЕЙК: Пристрої намагаються приєднатись до чипу людини через Bluetooth після вакцинації

ФЕЙК: Пристрої намагаються приєднатись до чипу людини через Bluetooth після вакцинації

29 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
1592

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому нібито усі пристрої намагаються приєднатись до чоловіка, вакцинованого AstraZeneca. Це нібито підтвердження того, що у вакцині є чип.

Утім, це — фейк. Його вже спростовували незалежні фактчекери з Politifact.

Скриншот відео, яке поширюють у соцмережах

Вперше це відео з’явилось у TikTok, а пізніше поширилося в інші соцмережі.

На відео чоловік перебуває поруч із різними пристроями і показує, як вони нібито намагаються приєднатись через Bluetooth до пристрою “AstraZeneca_ChAdOx1-S”. Він розповідає, що до нього нібито намагався приєднатись комп’ютер, автомобіль, телефон та телевізор. 

По-перше, пристрої, які мають Bluetooth, можна перейменувати. Чоловік міг перейменувати телефон або інший пристрій на “AstraZeneca_ChAdOx1-S” і намагатися під’єднатись до нього з комп’ютера, автомобіля чи телевізора.

По-друге, навіть найменший мікрочип не зможе поміститись у голку шприца, через який вакцинують людей.

Найменші розроблені мікросхеми RFID – їх використовують для зберігання та передачі інформації на зчитувальний пристрій, що знаходиться поруч, – мають розмір близько 0,25 мм. А для того, щоб ця мікросхема з легкістю пройшла через голку, вона повинен бути менше 10 мікрон (0,01 мм) – про це пояснила Касандра Беррі (Cassandra Berry) у коментарі для AAP FactCheck. Тому введення таких пристроїв через голки наразі не є можливим.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний