ФЕЙК: Приватбанк, Монобанк та Ощадбанк нарахують кожному користувачу 3000 грн

ФЕЙК: Приватбанк, Монобанк та Ощадбанк нарахують кожному користувачу 3000 грн

29 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
7988

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Приватбанк, Монобанк та Ощадбанк нарахують кожному користувачу 3000 грн «у зв’язку з військовою агресією рф».

Утім, це лише оманливий спосіб збільшити кількість підписників на телеграм-каналі. Жоден із банків не повідомляв про виплати 3000 грн кожному користувачу у зв’язку з військовою агресією рф.

Скриншот допису

Держава щомісяця виплачує кошти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) — 2000 гривень на місяць для дорослого і 3000 гривень на місяць для дітей та осіб з інвалідністю на картку «єПідтримка». Отримати ці кошти можна зокрема в Приватбанку, Монобанку та Ощадбанку. Для цього спочатку потрібно зареєструватися у Дії або ЦНАПі (Центрі надання адміністративних послуг) як ВПО. Однак це кошти не від банків, а соціальна допомога від держави.

У дописах дають посилання на телеграм-канал, де нібито опубліковані деталі новини. Однак посилання веде не на конкретний допис, а на сам телеграм-канал. Так телеграм-канали оманливим шляхом збільшують кількість підписників.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний