ФЕЙК: Ракетним ударом по Вінницькому будинку офіцерів рф знищила українських військових

ФЕЙК: Ракетним ударом по Вінницькому будинку офіцерів рф знищила українських військових

28 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1566

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють інформацію, нібито вінницький Будинок офіцерів був тимчасовим місцем розташування українських військових. Саме цю причину росія використала, аби виправдати ракетний удар 14 липня. Спочатку про розміщення там українських військових написала у своєму телеграм-каналі головна редакторка «Russia Today» Маргарита Симоньян. Пізніше російське міністерство оборони повідомило, що в Будинку офіцерів проходила нарада командування українських повітряних сил з представниками іноземних постачальників озброєння.

Однак це — фейк. Будинок офіцерів використовували лише як культурний центр. 

До ракетного удару в Будинку офіцерів проводили концерти і вистави за участі українських та міжнародних артистів, а на день обстрілу був запланований виступ співачки Роксолани. У мережі можна знайти анонси всіх подій, які проходили в Будинку офіцерів до 14 липня.

Події в Будинку офіцерів

Щодо майбутніх подій, у Будинку офіцерів  планували  провести щонайменше два концерти до кінця липня: Христини Соловій та Арсена Мірзояна. Також були заплановані концерти на серпень.

Немає жодного підтвердження, що у Будинку офіцерів відбувалися наради українських військових із постачальниками озброєння. Крім того, росія постійно вигадувала нові версії для виправдання удару. Детальніше хронологію заяв російської пропаганди щодо удару по Вінниці ми розбирали у цьому дописі.

14 липня 2022 року внаслідок удару рф по цивільних об’єктах у центрі Вінниці загинуло 26 осіб (серед них троє дітей), майже 200 постраждалих потребували медичної допомоги, а в лікарнях опинилося 80 людей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний