ФЕЙК: Раптово помер прокурор Ерік Ульсон, який знав правду про підрив «Північних потоків»

ФЕЙК: Раптово помер прокурор Ерік Ульсон, який знав правду про підрив «Північних потоків»

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
841

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито замголови шведської прокуратури Ерік Ульсон, який пообіцяв розказати правду про підрив «Північних потоків», раптово помер. Він публічно звинуватив західні спецслужби у приховуванні первинних протоколів огляду. Офіційною причиною смерті став укус бджоли, що викликав анафілактичний шок.

Утім, насправді Еріка Ульсона не існує. За розслідування інциденту на газопроводі «Північний потік» відповідає шведський прокурор Матс Люнгквіст. 

Скриншот допису

Цей фейк уже спростували незалежні німецькі фактчекери із dpa-factcheck. Відповідальні за розслідування шведські та данські органи влади підтвердили, що Еріка Ульсона не існує. Представник шведської прокуратури заявив: «Це фейкова новина, головним прокурором є Матс Люнгквіст, і Ерік Ульсон не причетний до справи». Поліція Копенгагена заявила, що Еріка Ульсона чи когось зі схожим іменем серед її працівників немає. 

Першоджерелом новини був пост французькою мовою у російській мережі «ВКонтакте». До посту прикріплене фото нібито Еріка Ульсона. Насправді на ньому — Жолт Боркай, колишній мер угорського міста Дьйор. 

Швеція та Данія займаються розслідуванням вибухів на газопроводах, оскільки вибухи сталися в межах їхніх виключних (морських) економічних зон.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний