ФЕЙК: Республіка Чад випустила поштову марку із зображенням палаючого Кримського мосту

ФЕЙК: Республіка Чад випустила поштову марку із зображенням палаючого Кримського мосту

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
1345

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото поштової марки із палаючим Кримським мостом. У повідомленнях заявляють, нібито марку випустили у Республіці Чад.

Це — фейк. Немає підтвердження, що таку марку випустили у Республіці Чад. Також ми не виявили жодної схожої марки на сторінці Всесвітнього поштового союзу.

Скриншот публікації

Ми вирішили перевірити, чи з’являлася схожі публікації з поштовою маркою на офіційних сторінках та у медіа Республіки Чад. Однак ми не виявили схожих марок ні на офіційному сайті, ні у медіа Республіки Чад. 

Також ми знайшли оголошення про продаж поштової марки із зображенням Кримського мосту на одному з онлайн-магазинів. На сайті можна побачити саме сувенірні марки. До прикладу, «Укрпошта» не видавала марку із зображенням логотипу «Укрпошти» у вигляді кавуна. Марка із кавуном має інший вигляд. Тож поштова марка нібито з Республіки Чад також може бути сувенірною, а не справжньою.

Поштові марки Республіки Чад мають зовсім інший вигляд. На Всесвітньому сайті марок можна побачити, що марки Республіки Чад мають яскраві зображення навколишнього середовища та відомих особистостей. Також ми не виявили марку із зображенням Кримського мосту на офіційній сторінці Всесвітнього поштового союзу. 

Поштова марка Республіки Чад. Джерело: сторінка Всесвітнього сайту поштових марок

Раніше «Укрпошта» ввела в обіг нову поштову марку зі зруйнованим Кримським мостом. Утім, вона також не схожа на ту, що поширюють користувачі мережі.

Українська марка із зображенням зруйнованого Кримського мосту. Джерело: офіційний сайт «Укрпошти»

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний