Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють нібито дослідження Інституту Ґеллапа, де вказано, що результат виборів у рф став найпопулярнішим запитому у Google на момент 17-18 березня. Кількість запитів начебто склала 117 млн і це більше ніж під час виборів президента США у 2020 році.
Це фейк. Дану інформацію поширюють лише російські та проросійські джерела. На сайті та у соціальних мережах Інституту Ґеллапа відсутні згадки про подібне дослідження. Також у відео не згадують про методологію та інструменти аналізу.
Скриншот допису
Gallup (Інститут Ґеллапа) — це глобальна аналітична та консультаційна компанія, яка досліджує громадську думку. На офіційних сторінках у соціальних мережах (X, YouTube, Facebook, Instagram) та сайті компанії немає жодних згадок про подібне відео чи дослідження. Також дану інформацію поширюють лише російські та проросійські джерела. Також у фейковому відео жодним чином не згадують про методологію дослідження та не вказують, які саме сервіси Google у ньому використовували.
Востаннє про росію Інститут Ґеллапа згадував 18 березня 2024 року у статті «Americans Still See China as Nation’s Top Foe, Russia Second». Проте у ній аналітики дослідили ставлення американців до інших країн, а не кількість запитів щодо результату виборів президента рф у 2024 році. Зокрема вони вказують, що громадяни США вважають Китай головним ворогом країни, а росію — другим.
Раніше ми вже спростовували фейк про те, що 75% користувачів інтернету в Україні стежили за прямою лінією путіна. Тоді росіяни теж посилались на вигадане дослідження Інституту.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний