ФЕЙК: Родич Білла Гейтса проводив небезпечну вакцинацію для військових у США в 1918 році | VoxUkraine

ФЕЙК: Родич Білла Гейтса проводив небезпечну вакцинацію для військових у США в 1918 році

5 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1571

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі Facebook поширюють інформацію про те, що Фредерік Гейтс, родич Білла Гейтса та радник Рокфеллера, у 1918 році проводив серед військових у США небезпечну вакцинацію, яка мала серйозні побічні наслідки.

Однак, це неправда.

По-перше, Білл Гейтс та Фредерік Гейтс не родичі

По-друге, у 1918 році Фонд Рокфеллера розпочав застосування сироватки, а не вакцини.

Вакцини сприяють виробленню організмом антитіл до конкретної хвороби, а сироватки вже містять антитіла з крові пацієнтів, які одужали. Тобто, вакцина – це превентивний препарат, який знижує ризик захворіти. А сироватка – лікувальний препарат, який допомагає боротись з хворобою. 

Серед персоналу американської армії та флоту зростала загроза збільшення кількості випадків інфекційних захворювань, тому Інститут Рокфеллера розробив лікувальні сироватки від епідемічного менінгіту та однієї з форм пневмонії.

Тобто, експериментальну вакцинацію серед військових у 1918 році за підтримки Фонду Рокфеллера не проводили. Повідомлень про негативні наслідки від застосування сироватки ми не знайшли.

Схожі тези про те, що смерті під час пандемії іспанки (іспанського грипу) спричинила вакцина, а не сам вірус іспанського грипу, ми також спростовували. Вакцинація від іспанки не проводилась.

Автори публікації кілька разів наголошують на вакцинації та прізвищі Гейтс, натякаючи на зв’язок Білла Гейтса з вакцинацією. Тому нагадуємо, що найпоширеніші фейки про вакцини від Гейтса наприклад, про те, що вакцини сприничяли безпліддя чи параліч –  ми теж вже спростовували.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний