ФЕЙК: Російська армія зайняла Ізюм на Харківщині
Beta

ФЕЙК: Російська армія зайняла Ізюм на Харківщині

29 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
49

Перевірка фактів в рамках партнерства з Facebook

У соцмережах із 24 березня поширюють інформацію, нібито російські збройні формування захопили місто Ізюм на Харківщині. Це неправда: станом на 24 березня Ізюм залишається під українським контролем, ЗСУ тримають свої позиції на цьому напрямку. 

Допис у Facebook 

24 березня голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що Ізюм перебуває під контролем України. 

«Наші Збройні Сили України тримають свої позиції в цьому напрямку. Українська армія одразу атакує тих, хто хоча б робить спроби наблизитися до міста. І навіть концентрація російський військ біля Ізюма не допомагає рашистам просуватися вперед. Наші війська обороняють місто і на землі, і в повітрі. Зараз тривають запеклі бої»,написав у своєму телеграм-каналі Синєгубов. 

Цю підтвердив начальник управління молоді та спорту Ізюмської міськради Максим Стрельник. За його словами, лінія розмежування зараз проходить по руслу річки Сіверський Донець. Російські окупанти потрапляють на південний берег бродом через річку. Однак там їх одразу зустрічає українська армія та не дає зайти в південну частину міста. 

Максим Стрельник також розповів, що ситуація в Ізюмі дуже складна. Бої не припиняються, тому гуманітарна ситуація катастрофічна. Понад два тижні місто повністю заблоковане російськими окупантами, які не пропускають гуманітарні вантажі та евакуаційні автобуси.

Ізюм зазнавав постійних авіаційних ударів з боку російських військ, місто практично зруйноване.

Російські пропагандисти не вперше заявляють, що захопили Ізюм. Окупанти поширили фейк про взяття міста ще 7 березня. Тоді вони заявили, начебто розгромили 81-шу окрему десантно-штурмову бригаду ЗСУ та захопили Ізюм. Це неправда, спростування читайте у цьому матеріалі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний