ФЕЙК: Російська пенсіонерка відмовилася від української допомоги та прогнала бійців ЗСУ в Курській області — відео

ФЕЙК: Російська пенсіонерка відмовилася від української допомоги та прогнала бійців ЗСУ в Курській області — відео

24 Вересня 2024
FacebookTwitterTelegram
308

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео, де начебто українські бійці принесли гуманітарну допомогу для жительки Курської області. У відповідь вона відмовилась її приймати, назвала українських бійців окупантами та звинуватила їх у розстрілі мирного населення. «Військові» назвали її «руснею» та кинули продукти на землю. 

Це фейк. Відео має всі ознаки зрежисованості. Репліки від людей виглядають награно, у ролику немає жодних доказів того, що події відбуваються у Курській області. «Військові» не мають ознак відрізнення, використовують стару українську форму, в одного з них взагалі нема жодних засобів індивідуального захисту. 

Скриншот допису 

Відео, яке поширюють росіяни, має всі ознаки зрежисованого. Почнемо з того, що невідомо, де відбуваються події. Ніхто у ролику не згадує, що це Курська область, на кадрах немає жодних вуличних знаків чи орієнтирів, які б дозволили визначити місце зйомки. Також розмова між «військовими» та цивільною виглядає награною. 

На самих військових немає жодних знаків розрізнення, які б підтверджували їхню причетність до ЗСУ, окрім синього скотчу. Чоловік зліва використовує старий український піксель Державної прикордонної служби України. Його отримала ДПСУ у 2011 році, проте наразі він не використовується. Наразі ЗСУ мають камуфляж ММ-14. 

Зверху — старий зразок піксельного камуфляжу ДПСУ. Знизу — форма з фейкового відео

Український піксель ММ-14

Також на військових немає озброєння чи боєприпасів. У «військового» зліва взагалі немає жодного індивідуального захисту, в особи справа — плитоноска без захисної бронеплити у середині. Це можна зрозуміти, якщо порівняти фейкове відео та амуніцію справжніх українських військових, які знаходяться у Курській області. 

Зверху — кадр з фейкового відео. Знизу — момент репортажу з міста Суджі, Курська область. Джерело: ICTV

Раніше ми вже спростовували фейк про те, що Bloomberg начебто назвав дії ЗСУ в Курській області «найбільш невиправданою військовою операцією за кількістю витрат у 21 столітті». 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний