ФЕЙК: Російські лікарі проводять «високотехнологічні» операції на окупованих територіях

ФЕЙК: Російські лікарі проводять «високотехнологічні» операції на окупованих територіях

27 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
364

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, що лікар з рф нібито провів «високотехнологічну» операцію в окупованому Генічеську. У повідомленні зазначають, що операцію провели завдяки гуманітарній допомозі з росії. У дописі додають, мовляв, адміністрація окупованої Херсонщини працює над вдосконаленням медичного оснащення.

Це — неправда. 

Насправді росіяни мають дефіцит лікарів на тимчасово окупованих територіях, адже місцеві українці відмовляються співпрацювати з рф. Аби поповнити медичний персонал, росіяни завозять лікарів зі своєї країни та заохочують їх додатковими виплатами від 4,5 до 18 тисяч рублів.

Крім того, зафіксовані випадки, коли російські медики лікують лише свій особовий склад. До прикладу, у Генічеському районі Херсонської області російські військові переобладнують дитячі садочки під польові шпиталі, адже лікарні переповнені. Є випадки, коли місцевих лікарів звільняють, а на їхнє місце влаштовують медперсонал з Криму. Водночас лікують лише поранених російських військових, а місцевим мешканцям забороняють приходити до лікарень.

Заяви росіян про те, що медицина на окупованих територіях покращується, — маніпуляція. Під приводом «братньої допомоги» рф приховує правду, що окупаційні війська переобладнали лікарню для лікування своїх поранених військових, а хворих місцевих мешканців примусово виписали з лікарні.

Також у повідомленні заявляють про оновлення росіянами медичного обладнання у лікарнях на тимчасово окупованих територіях. Водночас рф замовчує правду про пограбування російськими військовими медобладнання в Скадовську, Новій Каховці та інших окупованих містах.

Крім того, унаслідок російської агресії постраждала медична інфраструктура. 19 січня міністр охорони здоров’я повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення зруйновано майже 200 медичних закладів, ще близько 1000 медичних об’єктів пошкоджено. За оцінками Київської школи економіки (КШЕ), сфері охорони здоров’я в Україні завдано прямих збитків на суму $1,7 млрд

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний