ФЕЙК: Російські військові розбігаються від удару ЗСУ – відео

ФЕЙК: Російські військові розбігаються від удару ЗСУ – відео

29 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
503

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому російські військові нібито тікають після удару ЗСУ по залізничній станції Брилівка Херсонської області. 31 липня 2022 року Оперативне командування «Південь» справді повідомило про влучення по ешелону з військовою технікою, боєприпасами й живою силою в районі залізничної станції Брилівка. Утім, на відео, яке поширюють у соцмережах, не результати ударів ЗСУ.

Скриншот допису

Насправді відео з’явилося у мережі у травні 2015 року. Це відео вже перевіряли незалежні фактчекери з Reuters. Насправді на ньому — реакція російських військових на вибух складських боєприпасів Кузьмінського полігону під Ростовом-на-Дону у росії. Як повідомляли ЗМІ, сам вибух відбувся 28 квітня 2015 року. Офіційною причиною назвали коротке замикання, що спровокувало загоряння самохідної артилерійної установки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний