ФЕЙК: Російські військові вбили понад 600 українських військових у Краматорську

ФЕЙК: Російські військові вбили понад 600 українських військових у Краматорську

24 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
454

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, начебто російські військові вбили понад 600 українських військових у Краматорську, щоб помститися за удар по Макіївці. Російська розвідка нібито виявила пункти тимчасової дислокації українських військовослужбовців у Краматорську й завдала масованого ракетного удару по гуртожитках. У міноборони рф зазначили, що у гуртожитку №28 перебували понад 700 українських військовослужбовців, а в гуртожитку №47 — ще більш як 600.

Однак немає підтверджень того, що рф вбила сотні українських військових у Краматорську.

Скриншот допису

31 грудня 2022 року внаслідок удару ЗСУ по зосередженню особового складу військових рф у Макіївці загинуло до 400 мобілізованих. Вже 8 січня 2023 року у міноборони рф заявили про знищення пункту дислокації українських військ у Краматорську як «відплату» за удар по Макіївці. 

8 січня 2023 року голова Донецької ОВА Павло Кириленко повідомив про запуск 7 ракет по Краматорську і 2 по Костянтинівці. За його словами, у Краматорську постраждали будівлі освітнього закладу і промислового об’єкта, а також гаражний кооператив. У Костянтинівці удар припав на промислову зону.  Про постраждалих інформація не надходила. 

Декілька репортерів відвідали два гуртожитки у Краматорську, в яких нібито перебували українські військові. Репортер Reuters повідомив, що жоден гуртожиток у місті не був серйозно пошкоджений, немає також ознак того, що в цих будівлях перебували українські військові. Ракета влучила у землю біля гуртожитку №47. 

Фінський журналіст Антти Куронен заявив, що одна з ракет влучила біля будівлі, у якій, за словами українських військових, ніхто не жив. Ще одна ракета впала в районі старих гаражів. Журналіст видання La Repubblica Даніеле Ренері також підтвердив, що рф не влучила у гуртожитки. За його словами, ракета не влучила у гуртожиток №28 та не зачепила будівлі навколо, а утворила вирву у землі, напроти гуртожитку №47 також утворилася вирва. 

Зліва — фото гуртожитку №47 після ракетного удару від Reuters. Справа — фото вирви від ракети біля гуртожитку №28 від La Repubblica

У коментарі для Суспільного речник Східного угрупування військ ЗСУ Сергій Череватий сказав, що заява рф неправдива: «Це — інформаційна операція Міністерства оборони рф у відповідь на успішні дії ЗСУ по ураженню їх великих скупчень особового складу, їх складів, логістики нашими високоточними системами ураження. У них такої можливості немає».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний