ФЕЙК: Російські військові знищили американський танк M1 Abrams під Соледаром

ФЕЙК: Російські військові знищили американський танк M1 Abrams під Соледаром

26 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
543

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито збройні сили росії знищили американський танк M1 Abrams з гранатомета РПГ-18 «Муха» під Соледаром. Як доказ цього наводять фото танка, що палає.

Це — фейк, адже США не передавали Україні танки M1 Abrams. А це фото танка поширюють щонайменше з 2015 року.

Скриншот допису

Нам не вдалося знайти оригінальний допис з телеграм-каналу, який поширив інформацію про знищення американського танка. За допомогою зворотного пошуку у TinEye ми визначили, що фото танку поширюють щонайменше з 2015 року. До того ж на фото можна побачити зелені дерева та листя — його зробили не в зимовий сезон. У повідомленні стверджують, нібито танк вразили із радянського гранатомета РПГ-18 «Муха» за «три підходи». Насправді ж сучасні модифікації танків Abrams важко вразити з РПГ через високотехнологічний захист конструкції.

19 січня 2023 року США оголосили про новий пакет допомоги Україні на $2,5 млрд. Пакет містить системи протиповітряної оборони, протитанкові ракети, бронетранспортери «Страйкер» тощо. Однак цей та попередні пакети не передбачають передачу Україні американських танків M1 Abrams.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний