ФЕЙК: Російські військові знищили танк Leopard на Запорізькому напрямку

ФЕЙК: Російські військові знищили танк Leopard на Запорізькому напрямку

28 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
524

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео нібито знищення інженерами 58-ої бригади рф українського танку Leopard на Запорізькому напрямку.

Це — фейк. На відео інший український танк, який розміновував деокуповані території в Запорізькій області. Він не був знищений після підриву міни та продовжив працювати.

Скриншот публікації

Зворотний пошук у Google Images показав, що відео зняли під час розмінування територій. Український телеграм-канал «Непосредственно Gachi» 14 липня 2023 року опублікував відео з розмінування території, зазначивши, що його здійснювала 15 бригада оперативного призначення НГУ на Оріхівському напрямку. Цей телеграм-канал не є офіційним джерелом, але адміністратор найімовірніше працює у місцевій адміністрації Нікополя. Вказаний телеграм-канал виклав відео у той самий день, але на декілька годин раніше, що і росіяни. На відео видно, що після розмінування танк вцілів та продовжив рух, а не був знищений, як про це пишуть пропагандисти.

Інший український телеграм-канал CyberBoroshno, який займається розвідкою на основі відкритих джерел (OSINT), визначив точну геолокацію відео — між населеним пунктом Новоданилівка та Роботине в Запорізькій області. Розслідувачі порівняли два записи й довели, що це один і той самий український танк, який розміновував деокуповану територію. 

Скриншот відео розмінування територій 14 липня 2023 року. Джерело: телеграм-канал «Непосредственно Gachi»

Після підриву танк продовжує рух. Джерело: телеграм-канал «Непосредственно Gachi»

Порівняння відео з російського телеграм-каналу (зліва) та українського. Джерело: CyberBoroshno

Окрім того, на справжніх танках Leopard, які передають Україні міжнародні партнери, можна побачити іншу форму башти, ніж на танку з відео росіян. Танк, який розміновує території, більше схожий на радянський танк. 

Танк, який розміновує території. Джерело: «Непосредственно Gachi»

Танк Leopard 2 у складі ЗСУ. Джерело: народний депутат Юрій Мисягін

Раніше ми вже спростовували схожий фейк про нібито знищення росіянами танків Leopard. Тоді як російські військові насправді знищили комбайн та оприскувач.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний