ФЕЙК: росія перевозить ядерну зброю на кордоні з Фінляндією

ФЕЙК: росія перевозить ядерну зброю на кордоні з Фінляндією

26 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
508

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа та телеграм-канали поширюють відео та заявляють, нібито після вступу Фінляндії до НАТО росія перевозить ядерну зброю в місті Виборг поблизу кордону. Користувачі додають, що на відео везуть ядерні установки «Тополь-М» або «Ярс».

Утім, це — фейк. Насправді відео зняли у Володимирській області неподалік Москви.

Скриншот допису

Ми не знайшли відео за допомогою зворотного пошуку у Google Images, тож вирішили скористатися забороненим в Україні Yandex Images. Зокрема ми знайшли будинок із зеленими балконами з відео, який розташований в місті Кольчугіно, Володимирської області. На Google Maps ми знайшли також вулицю «Миру 2», вочевидь й був зроблений запис відео перевезення ядерної зброї . Варто зазначити, що Кольчугіно розташоване неподалік Москви, тож відео не могли зняти на кордоні з Фінляндією.

Вулиця «Миру 2», місто Кольчугіно. Джерело: Google Maps

Ще один факт, який вказує, що відео зняли в Кольчугіно — номерні знаки на автомобілі. Зокрема на автомобільному номері в правому верхньому куту можна побачити код «33». Такий код мають автівки, що зареєстровані у Володимирській області росії.

Скриншот авто із номерним знаком. Джерело: російський телеграм-канал «Медведь»

Ми знайшли відео перевезення ядерної зброї через Кольчугіно від 26 лютого 2022 року. У мережі можна побачити схожі відео та фото перевезення установок «Ярс» через Кольчугіно за різні роки, однак за 2023 рік ми не знайшли подібні відео або фото. Тож, найімовірніше, це відео зняли раніше.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний