ФЕЙК: Росія завдала ударів по боєприпасах та катеру ЗСУ в військовій частині Одеського порту — Лавров

ФЕЙК: Росія завдала ударів по боєприпасах та катеру ЗСУ в військовій частині Одеського порту — Лавров

22 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
454

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 25 липня 2022 року в мережі поширюють інформацію про удар російської армії по одеському порту, який відбувся 23 липня 2022 року. Сергій Лавров прокоментував, що цілі, по яких завдали високоточних ударів, розташовувалися в окремій військовій частині одеського порту. Це були бойовий катер ЗСУ та склад із боєприпасами, зерновий термінал розташований далі від військової частини.

Однак насправді рф завдала ракетних ударів по насосній станції Одеського порту, а неподалік зберігалося зерно. 

Скриншот публікації

22 липня 2022 року Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що Україна, Туреччина та ООН  підписали угоду, яка забезпечить розблокування українських портів для вивезення зерна. Аналогічну угоду підписала росія з Туреччиною та ООН. Заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга опублікував підписану угоду. В пункті C документу вказано на заборону нападів на торгові, цивільні судна та портові споруди.

23 липня 2022 року російська армія влучила 2 ракетами типу «Калібр» в насосну станцію Одеського морського торгового порту. Заява Лаврова про те, що росія завдала ударів по боєприпасах та катеру ЗСУ в військовій частині Одеського порту, неправдива. У розпорядженні Кабміну від 10 листопада 2021 року вказано, що військову частину А0937 передислоковано з пункту базування м. Одеси Одеської області (Практична Гавань, порт Одеса) до смт Нові Білярі Одеського району Одеської області.

Речник Сил протиповітряної оборони України Юрій Ігнат заявив, що російська армія завдала ракетного удару по тій частині портової інфраструктури, де зберігалося зерно. Влучання відбулось  в насосну станцію порту. Начальниця координаційного пресцентру сил оборони півдня Наталя Гуменюк зазначила: «Очевидно, що метою ворога було влучити саме в Одеський морський торговельний порт. Чотири ракети типу «Калібр» були спрямовані саме у цьому напрямку. Дві з них збили сили ППО, дві влучили в об’єкти інфраструктури самого порту, сховище зерна не постраждало»

Зерновий термінал розташований у Робочій гавані Одеського морського порту. Влучання  відбулося в насосну станцію, розміщену в Заводській гавані порту, яка розташована поруч.  

У звіті розвідки Міністерство оборони Великобританії від 26 липня 2022 року зазначили: «У міністерстві оборони рф заявили, що завдали удару по українському військовому кораблю та запасу протикорабельних ракет. Немає жодних свідчень, що такі цілі перебували в місці влучення ракет». 

Про те, що влучання у військовий склад із боєприпасами не було, свідчить і відео з місця події. На відео не зафіксовано тривалої детонації боєприпасів, які свідчили б про влучання саме в склад з боєприпасами. 

Також вибуховою хвилею пошкоджено вікна в будівлі Одеського художнього музею, який розташований поруч. Ракетні удари поставили під загрозу збереженість історичного центру, який включений до Попереднього списку ЮНЕСКО. Згідно з картами Google, цей музей розташований менш ніж за 700 метрів від нових зернових терміналів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний