ФЕЙК: «Росія завдає ударів “Кинджалами” по військових заводах України, а ППО не може їх перехопити» — Military Watch Magazine

ФЕЙК: «Росія завдає ударів “Кинджалами” по військових заводах України, а ППО не може їх перехопити» — Military Watch Magazine

31 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
432

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють статтю журналу Military Watch Magazine, де вказано, що росія нібито завдає успішних ударів по оборонних підприємствах України, а це створює дефіцит боєприпасів різного калібру для ЗСУ. Також у матеріалі піддають сумнівам успішність української ППО проти ракет «Кинджал».

Проте це — фейк. Джерело, яке опублікувало дану інформацію, поширює проросійську пропаганду. Україна знищує значну частину цілей під час російських ракетних атак, зокрема «Кинджали». 

Скриншот допису 

Подібна стаття справді є на сайті журналу під назвою «Russian MiG-31K Fighters Launch Ballistic Missile Strikes on Ukrainian Artillery and Drone Factories: Can Ukraine Really Intercept Them?». У матеріалі автори посилаються переважно на російські джерела та вихваляють озброєння рф. 

Ресурс Media Bias / Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN оцінює публікації видання Military Watch Magazine як упереджені та сумнівні. Журнал поширює проросійську пропаганду. Також відсутня повна прозорість щодо власництва, керівництва та редакційного складу вебсайту. Через це неможливо вказати, чи справді написанням матеріалів займаються громадяни США і чи загалом медіа справді «американське».  

Так, журнал поширював російські заяви про знищення ЗРК Patriot 16 травня 2023 року, хоча тоді представники США та незалежні аналітики не підтвердили цього. Пізніше Президент України Володимир Зеленський заявив, що жодного американського ЗРК не знищено. Також Military Watch публікував інформацію про нібито утиски «нацистською владою» України студентів з Індії, хоча іноземці навпаки повертаються та продовжують навчання. Або ж писали про те, що США нібито визнали перевагу російських танків над західними аналогами чи позитивно висвітлювали російський літак далекого радіолокаційного виявлення А-50. Його через декілька днів після публікації матеріалу збила протиповітряна оборона України.    

Речник Пентагону Пат Райдер 9 травня 2023 року підтвердив збиття ракети «Кинджал». Тобто Україна має можливість збивати даний тип ракет після отримання ЗРК Patriot і неодноразово це робила. 7 січня 2024 року речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив про збиття 25 ракет типу «Кинджал» за весь час.  

У самій статті журналу допустили помилку. Вони вказують, що посилаються на дані міністерства оборони рф щодо ракетного обстрілу 13 грудня 2023 року. Проте росія повідомляла про нібито ураження виробництв артилерійських, танкових снарядів та БПЛА 13 січня. У журналі дослівно повторили російські тези про успішну атаку. Повітряні сили ЗСУ заявили, що у цей день зафіксували 40 повітряних цілей, з них збили 8. Ще понад 20 не потрапили у статистику знищених, оскільки вони не досягли своїх цілей через роботу РЕБ. Також немає жодної інформації про місця влучання російських ракет, якщо такі були.   

У 2023 році, за підрахунками UA War Infographics на основі даних Повітряних сил ЗСУ, збито близько 70% ракет та майже 84% ударних дронів

Інфографіка збитих ракет у 2023 році. Джерело: UA War Infographics

Інфографіка збитих ударних дронів у 2023 році. Джерело: UA War Infographics

Останній наймасованіший ракетний обстріл, за словами ПС ЗСУ, відбувся 29 грудня 2023 року. Тоді росія випустила 158 засобів ураження (36 ударних БпЛА та 122 ракети різного типу), з яких 114 було знищено. Або ж обстріл 2 січня 2024 року, який за словами очільника фонду «Повернись живим» Тараса Чмута, став наймасштабнішою омбінованою ракетною атакою у світі к зі застосуванням гіперзвукової зброї. Тоді рф використала 35 ударних БпЛА, не менше 70 крилатих ракет, 10 аеробалістичних ракет «Кинджал» та низку іншої зброї. За словами Повітряних сил ЗСУ, знищили 72 повітряні цілі зі 134.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний