ФЕЙК: Росіяни ліквідували польського генерала Адама Марчака в Україні

ФЕЙК: Росіяни ліквідували польського генерала Адама Марчака в Україні

16 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
149

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Кремлівські блогери та телеграм-канали поширюють інформацію, начебто росіяни ліквідували польського генерала Адама Марчака в Часовому Яру на Донеччині. Генерал нібито потрапив під обстріл російського ракетного комплексу «Іскандер».

Це — фейк. В Оперативному Командуванні Збройних Сил Польщі спростували неправдиві заяви про смерть генерала в Україні та зазначили, що він помер із природних причину в Бельгії.

Скриншот публікації

26 березня 2024 року Оперативне Командування Збройних Сил Польщі повідомило про смерть польського генерала Адама Марчака. З 2023 року він був начальником штабу командування операції «Алтея» — миротворчої місії Євросоюзу в Боснії та Герцеговині. У відомстві зазначили, що генерал помер із природних причин у вільний від служби час.

Того ж дня пропагандисти почали поширювати повідомлення, нібито генерал загинув від обстрілу в Україні. Такі фейки росіяни почали поширювати на тлі боїв біля Часового Яру. На запит журналістів польського видання Konkret24 в Оперативному Командуванні Збройних Сил Польщі відповіли, що інформація про смерть генерала в Україні — неправдива. Та додали, що генерал помер у бельгійському місті Монс, де розташований штаб операції «Алтея».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний