ФЕЙК: Росіяни завдали удару по командному пункту із військовими НАТО в Україні

ФЕЙК: Росіяни завдали удару по командному пункту із військовими НАТО в Україні

30 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
679

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Проросійські медіа та телеграм-канали поширюють інформацію «американських ЗМІ», мовляв, російські військові ракетами «Кинжал» влучили в місце дислокації військових НАТО, які секретно керують Генштабом ЗСУ. Із посиланням на іноземне видання The Intel Drop пропагандисти додають, що внаслідок удару є десятки вбитих та поранених.

Це — неправда. Військові НАТО не беруть участі у війні в Україні, а тим більше не керують Генштабом ЗСУ.

9 березня 2023 року росія здійснила масовану ракетну атаку по Україні. Зокрема випустила 81 ракету різного типу, серед яких — 6 ракет «Кинжал». Також рф застосувала 8 ударних БпЛА «Shahed-136/131».

Стаття видання The Intel Drop є перекладом статті на забороненому в Україні sv pressa. Варто зазначити, що автором статті у The Intel Drop є російський пропагандист Олександр Ситніков. У статті The Intel Drop, на яке посилаються російські ЗМІ,  присутні кремлівські наративи та фейки. Видання пише, мовляв, українці не довіряють Валерію Залужному щодо кількості збитих ракет, а їхні настрої в соціальних мережах видають зневіру до Банкової. Серед публікацій The Intel Drop можна також побачити й інші переклади пропагандистів — наприклад, дописи про іноземних «найманців» з російського телеграм-каналу «Украина.ру» та російського медіа «ANNA-News» про «нацизм і сатанізм» в Україні. 

Автор пише, що Мінцифри нібито заблокували 25 українських груп, які повідомили про влучання у пункт НАТО. Однак на офіційних сторінках Мінцифри від 9 березня 2023 року немає повідомлень про блокування будь-яких телеграм-каналів чи медіа.

Заяви про те, що російські ракети влучили в командний пункт НАТО, — неправдиві. Видання The Intel Drop не вказує джерела, а посилається на інсайдерів та анонімних співрозмовників, що входять до «політичного закулісся Бандерштату». Також видання не вказує, де саме розташований цей пункт. До того ж немає повідомлень в українських чи західних ЗМІ про влучання у «командний пункт НАТО». 

Пропагандисти поширюють фейки про військових НАТО в Україні, аби виправдати свої злочини та вторгнення в Україну. Насправді ж військові НАТО не беруть безпосередньої участі у війні в Україні. Натомість в Україні військових іноді тренують інструктори, які раніше служили в країнах НАТО: США, Великій Британії, Австралії тощо. Вони не беруть участь у боях, а лише проводять навчання. У січні 2023 року Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вкотре наголосив, що НАТО не відправляє своїх військових на війну, натомість Альянс підтримує Україну озброєнням. 

Також західні країни надають допомогу в навчанні українських військових за кордоном. Так, 17 жовтня 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення про створення Місії військової допомоги Європейського Союзу на підтримку України (EUMAM Ukraine). У рамках програми, до 15 тисяч українських військових пройдуть спеціалізовану підготовку на території держав-членів ЄС. Верховний представник ЄС Жозеп Боррель повідомив, що до кінця березня 2023 року понад 11 тисяч українських військовослужбовців пройдуть підготовку за кордоном. За його словами, до кінця 2023 року ЄС прагне навчити до 30 тисяч військових з України.

Варто зазначити, що, згідно з Положенням про проходження військової служби в Збройних Силах України, іноземців та осіб без громадянства приймають до лав ЗСУ за контрактом. Своєю чергою вони воюють у складі Інтернаціонального легіону та прирівнюються до військовослужбовців ЗСУ. Загалом в Інтернаціональному легіоні беруть участь добровольці з 55 країн.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний