ФЕЙК: Розшифровка таємних прослуховувань розмов Залужного

ФЕЙК: Розшифровка таємних прослуховувань розмов Залужного

6 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
470

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширили фото розшифровок таємного прослуховування розмов Валерія Залужного з командувачем Сухопутних військ ЗСУ Олександром Сирським та радником голови Офісу Президента Михайла Подоляка. Головнокомандувач критикує та образливо відгукується про Володимира Зеленського. 

Однак це — фейк. Першоджерелом фото є російський телеграм-канал. У розшифровці припустилися помилки, а сам документ містить російські наративи.

Скриншот допису 

Вперше «злив розмови» опублікували 2 лютого в одному з російських телеграм-каналів, що регулярно поширює неправдиву інформацію про Україну.

У документі припуститися помилок: у тексті написано «по відношенню до», коли правильно «стосовно» або «щодо». Також прізвище Сирського одночасно написали як українською, так і російською («Сирський» та «Сырский»). 

Фейковий документ

Сам текст наповнений типовими кліше російської пропаганди, де Зеленського називають «наркоманом», «коміком», «клоуном» тощо. 

Раніше ми спростовували відеофейк, начебто Залужний заявив про держпереворот після новин про свою відставку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний