ФЕЙК: Румуни позначили на мапі місце з найкращим видом на бомбардування Одещини

ФЕЙК: Румуни позначили на мапі місце з найкращим видом на бомбардування Одещини

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
751

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У вересні 2023 року з’явилася інформація, начебто румунські користувачі позначили в Google Картах місце, де найзручніше спостерігати за обстрілами в Одеській області.

Проте це — фейк. На мапі немає подібної мітки. Ймовірно, позначку повністю вигадали або ж автор позначки розмістив лише приватну мітку.

Скриншот допису

Пошук за назвою мітки («vedere asupra bombardamentului Ucrainei» («вид на бомбардування України»)) не дав результатів. Утім, на самій мапі нам вдалося знайти місце — це узбережжя навпроти українського міста Ізмаїл. Єдина позначка на цій ділянці — «Наблюдательная пдощадка», мітки румунською мовою відсутні.

Місце, про яке згадували в постах

Ймовірно, напис румунською могли додати у фоторедакторі. Або ж автор фейку позначив місце на карті власною міткою, яку можна побачити лише з його акаунту. У ЗМІ та соцмережах немає інформації, що румунські користувачі додавали нові позначки біля кордону з Україною.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний