ФЕЙК: Шахраї заблокують телефон, якщо ви натиснете цифру 1 під час дзвінка з питанням про вакцинацію

ФЕЙК: Шахраї заблокують телефон, якщо ви натиснете цифру 1 під час дзвінка з питанням про вакцинацію

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
673

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито поліція просила передати усім про нову шахрайську схему. Мовляв, шахраї телефонують і просять натиснути «1», якщо ви вакцинувалися. Одразу після того як ви нажмете 1, ваш телефон нібито заблокують і отримають доступ до банківських рахунків.

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так.

Вперше інформація про таку схему з’явилася в Індії. Там навіть вказували номер телефону, з якого нібито телефонують шахраї. Однак, виявилось, що цього номеру не існує. Відділ кібербезпеки поліції Делі спростував, що така схема існувала. Поліція штату Телангана також заявила, що інформація про цю схему — вигадка.

Пізніше цей фейк помітили і в Казахстані. Фактчекери зі Stopfake.kz зазначають, що через телефонний дзвінок та одне натискання клавіші отримати доступ до банківських даних чи заблокувати телефон неможливо.

Якби в Україні поширювалася така шахрайська схема, то кіберполіція опублікувала б офіційне попередження, а не просила передати всім у соцмережах. «Попросили з поліції всім розказати» — фраза з допису, яка з’явилась вже в російськомовній версії фейку. Його поширюють у Росії, Україні та Естонії. В Індії та Казахстані у дописах поліцію не згадували.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний