ФЕЙК: Щеплення від COVID-19 несправжні, препарат виливають на підлогу

ФЕЙК: Щеплення від COVID-19 несправжні, препарат виливають на підлогу

26 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
644

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють відео, на якому нібито видно, як медична працівниця під час щеплення виливає препарат зі шприца на підлогу. У соцмережах відео поширюють із коментарями, мовляв, кампанія з вакцинації — фейкова. 

Стоп-кадр з відео. На ньому демонструють, що рідину зі шприца зливають

Про цей фейк писали на бразильському порталі Oliberal. У статті йдеться, що відео було зроблено в одному з пунктів вакцинації у бразильському місті Белен. На ньому видно, що після застосування дози медсестра стискає шприц та виливає рідину на підлогу.

У муніципальному секретаріаті охорони здоров’я (Sesma) пояснили, на відео — поодинокий випадок, а вакцинацію, як правило, в усіх інших пунктах щеплень проводять правильно. Чоловікові на відео згодом зробили повторне щеплення, а після офіційної скарги недбалість медпрацівниці розслідують, повідомляє Oliberal. 

Раніше VoxCheck спростовував схожу маніпуляцію про те, що американському актору Ентоні Хопкінсу не вкололи вакцину, а вилили її на дорогу. Тоді в медичному центрі, де вакцинувався Хопкінс, пояснили, що порушення не було. Акторові вкололи повну дозу вакцини, а рідина, яку вилили, була залишковою — вона спеціально передбачена механізмом ін’єкційного шприца (так званим “мертвим простором”).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний