Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Із 13 травня 2022 року в мережі поширюють інформацію, що українці почали отримувати новий вид грошової допомоги. Мовляв, жінка і дитина можуть отримувати щотижневу допомогу у розмірі 550 грн на кожного. Також вказують, що українці можуть отримати нові виплати від ООН у розмірі 5000 грн.
Скриншот допису
Однак станом на 13 травня 2022 року вразливі категорії переселенців могли отримати лише 2200 грн, про щотижневі виплати у розмірі 550 грн та виплати у розмірі 5000 грн уряд та ООН не повідомляли.
15 квітня 2022 року уряд України разом з ООН повідомили про запуск двох програм виплат для вразливих категорій переселенців. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що вимушені переселенці, які потребують додаткового захисту, отримуватимуть по 2200 грн щомісяця на кожного члена родини. Ці виплати неодноразові: кошти можна буде отримувати протягом 3 місяців.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців також створює програму, згідно з якою малозабезпечені пенсіонери, які стали вимушеними переселенцями, додатково отримуватимуть 2200 грн.
Крім того, наразі продовжуються державні виплати від уряду для надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам — 2 тисячі грн кожному дорослому та по 3 тисячі на кожну дитину в родині.
Отримати 2000 грн, а також 3000 грн для дітей та осіб з інвалідність можуть:
- люди, переміщені з територій активних бойових дій, оточених, окупованих, заблокованих населених пунктів;
- переміщені, у яких зруйноване житло.
Право на виплату додаткової грошової допомоги за рахунок коштів Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні і Товариства Червоного хреста України мають окремі вразливі категорії населення, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб. Розмір допомоги становить 2500 грн на кожного одержувача на місяць.
Програма грошової допомоги від ЮНІСЕФ Спільно передбачає підтримку багатодітних українських сімей, які постраждали від війни. Фінансова допомога складає 2200 грн на особу (але не більше 5 осіб в сім’ї). Для отримання допомоги потрібно зареєструватися на сайті register.unicef.org. Виплати можуть оформити:
- сім’ї, які мають троє і більше дітей до 18 років (з яких принаймні одна дитина не досягла двох років);
- сім’Ї, які мають двоє і більше дітей до 18 років (з яких принаймні одна дитина з інвалідністю);
- прийомні батьки/батьки вихователі.
Грошова допомога від агентства ООН у справах біженців складає 2200 грн. Допомогу протягом 3 місяців можуть отримати кожен член родини, якщо вони відповідають критеріям вразливості. Допомогу можуть отримати особи, які перемістилися на території Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької та Івано-Франківської області та зареєстровані як ВПО. Виплати здійснюються через відділення Укрпошти.
Грошова допомога за рахунок коштів Всесвітньої продовольчої програми ООН складає 2220 грн на кожного члена домогосподарства на місяць, але не більш як для трьох осіб. Допомога нараховується автоматично переселенцям, які тимчасово проживають у Рівненській та Вінницькій областях. Виплати здійснюються через будь-який банк, що підтримує платіжну систему Western Union. Грошові виплати, які здійснює Всесвітня продовольча програма, поширюються на наступні категорії постраждалих від війни:
- люди на тимчасово окупованих територіях;
- люди на територіях, де відбуваються активні бойові дії;
- люди на деокупованих територіях, які не реєструвалися як внутрішньо переміщені особи.
Міжнародна організація з міграції надає грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам у розмірі 2200 грн на особу протягом 3 місяців. Наразі проект реалізується лише на Закарпатті та Вінниччині. Для отримання допомоги людина має зареєструватися як ВПО в органах соцзахисту чи ЦНАПІ. Виплати здійснюються через відділення Укрпошти. Пріоритет надається:
- вагітним жінкам;
- самотнім батькам, які виховують дітей;
- сім’ям з двома дітьми і більше;
- домогосподарствам, де є люди з інвалідністю;
- людям похилого віку (65+ років).
Норвезька рада у справах біженців надає грошову допомогу у розмірі 2200 грн на одну особу протягом трьох місяців. Допомогу зможуть оформити внутрішньо переміщені особи незалежно від місця перебування та громадяни України, які проживають в районах, постраждалих внаслідок бойових дій. Наразі реєстрація проходить лише за допомогою чат-боту у WhatsАрр.