ФЕЙК: Школи не відчиняться з 1 вересня | VoxUkraine

ФЕЙК: Школи не відчиняться з 1 вересня

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
16 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
3853

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація із заголовками: «Діти радіють, а батьки в ш0ці: з 1 вересня навіть не чекайте – школи не відчиняться: Кабмін щойно опублікував документ згідно якого…»

Заголовок новини написаний міксом кирилиці, латиниці та цифр, що часто є ознакою фейкових новин. 

Пояснюємо, що з цим твердженням не так.

У Програмі діяльності КМУ, на яку й посилаються автори матеріалів, як короткострокові пріоритети визначено (с.9) організацію дистанційного навчання, завершення 2019-2020 навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії до закладів освіти у 2020 році.

Крім того, йдеться і про «підготовку закладів освіти до 2020―2021 навчального року та організацію освітнього процесу в умовах пандемії», а не продовження дистанційного навчання.

Раніше Любомира Мандзій, т.в.о міністра освіти, зазначала, що технології дистанційного навчання почнуть більше застосовувати в школах, які будуть поєднуватись з класно-урочним навчанням.

У випадку несприятливих епідеміологічних показників дистанційне навчання може бути і з 1 вересня, однак наразі таких рішень не приймав ні Уряд, ні Міністерство освіти і науки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний