ФЕЙК: Символ Анубіса на мобільних бригадах тестування на COVID-19 | VoxUkraine

ФЕЙК: Символ Анубіса на мобільних бригадах тестування на COVID-19

28 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
499

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють дописи про те, що логотипом мобільної бригади тестування на COVID-19 є бог Анубіс – провідник померлих. Відтак користувачі роблять висновок, що через пандемію збирають жертв для цього бога.

Зображення, яке поширюють у мережі

 

Втім, це неправда. Зарубіжні незалежні фактчекери вже спростовували цей фейк

Компанія Aardvark Mobile Tours спеціалізується на логістиці та організації різноманітних турів, наприклад, турів продажів між різними містами або штатами. Під час пандемії вони створили ініціативу Aardvark Mobile Health. Це – мобільні бригади, які їздять по США та тестують населення на COVID-19. За день одна бригада може протестувати до 400 людей. 

На логотипі компанії Aardvark Mobile Health насправді зображений зовсім не провідник померлих Анубіс. У назві цієї компанії згадується африканська тварина трубкозуб (aardvark), яку і зобразили на логотипі, створеному ще в 2007 році, як пояснив прес-секретар компанії у коментарі для FactCheck.org.

Виконавчий директор компанії Ларрі Борден обрав трубкозуба (аardvark) як назву компанії, оскільки подвійне «А» (в англійській) ставить його на початку телефонної книги.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний