ФЕЙК: Скасування карантину з 8 квітня 2021 року | VoxUkraine

ФЕЙК: Скасування карантину з 8 квітня 2021 року

13 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1149

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що Максим Степанов нібито анонсував дату закінчення карантину – 8 квітня 2021 року. У дописах від 7 та 8 квітня 2021 року зазначають, що від 8 квітня 2021 року начебто відновлюється рух транспорту, відкриваються ТРЦ, школи і ВНЗ в окремих областях.

Скриншот допису

 

Пояснюємо ситуацію. 

Із 24 лютого 2021 року Україна повернулася до адаптивного карантину – поділу на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони відповідно до рівня епідемічної небезпеки. Адаптивний карантин діє до 30 квітня 2021 року. Згідно з постановою Кабінету Міністрів, під час адаптивного карантину забороняється перебування в громадських будинках і спорудах та громадському транспорті без одягнених засобів захисту – масок чи респіраторів.  

Максим Степанов не робив заяв щодо скасування карантину. 

Під час анонсування повернення до адаптивного карантину з 24 лютого 2021 року, Максим Степанов зазначив, що постанова Кабінету Міністрів від 17 лютого 2021 року «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» передбачає встановлення базового жовтого рівня для всієї країни. Також Максим Степанов повідомив, що зелений рівень стане тим показником, якого регіони мають досягти, щоб почати говорити про перегляд або скасування певних карантинних обмежень. 

Місцева влада не може приймати рішення щодо скасування карантину чи обмежень, встановлених Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Рішення щодо встановлення на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону рівня епідемічної небезпеки «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» раз на сім днів приймає Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Вона ж переглядає можливість послаблення обмежень, але не раніше ніж через 14 днів з дня встановлення такого рівня епідемічної небезпеки. Ознаки для визначення регіону із значним поширенням COVID-19 щодня оновлює МОЗ.  

Зазначимо, що регіональні комісії областей з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій можуть запроваджувати посилені обмежувальні заходи. Наприклад, норми «червоної» зони дозволяють учням 1-4 класів відвідувати школи, а от у Львові регіональна комісія запровадила для цієї групи дистанційне навчання.

Варто зазначити, що мета подібних публікацій не донесення інформації, а збільшення підписників Телеграм-каналів обманним шляхом. Із цією метою, щоб дізнатися більше інформації на тему новини, закликають перейти за посиланням – у шапці профілю, якщо це в Instagram, та посиланням у дописі, якщо це Facebook. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний